Історична довідка

З моменту виникнення ФПМ на факультеті проводилися олімпіади з прикладної математики. Студенти розв'язували задачі на папері, а журі розбирало та перевіряло розв’язки. Головним критерієм була краса алгоритму, журі могло присудити перше місце навіть за невірне рішення, якщо в його основі полягала оригінальна та красива ідея. Переможці цих олімпіад брали участь у всеукраїнських олімпіадах, на яких можна було перевірити свій розв‘язок на великих ЕОМ.
 
Десь у цей же час Інститут підвищення кваліфікації вчителів додав у шкільні олімпіади з математики одну обов‘язкову задачу з інформатики. Спочатку вони запросили до співробітництва Л.В. Мащенка, який допомагав складати задачі, проводити тури і перевіряти результати. В 1993 році новий завідувач цього інституту М.П. Коробкіна загорілася ідеєю проводити шкільні олімпіади з програмування і запросила О.Л. Хижу допомогти у цьому. З того часу Олександр Леонідович складає задачі для шкільних олімпіад, організує їх та тренує учасників. Шкільні олімпіади розвивалися, була автоматизована перевірка, складалися задачі нового типу. Досвід шкільних олімпіад перейшов на студентські. Взагалі, шкільні олімпіади мали величезний вплив на студентські: і досвід проведення перейняли з них, і задачі, і навіть участь у студентських олімпіадах беруть в основному колишні учасники шкільних. Більшість призерів обласних шкільних олімпіад йдуть вчитися на наш факультет. Також у нас навчались: Віктор Сергієнко (з 1995-го), який вперше брав участь у всесвітній олімпіаді школярів з програмування, Сергій Хенкін (з 1998-го) – бронзовий призер всесвітньої шкільної олімпіади. З 1998-го стали проводитися факультетські олімпіади з програмування.

ACM-олімпіади в Україні

У 1997 році на факультет поступило дуже багато здібних та розумних хлопців, серед яких Андрій Дереза, Сергій Хенкін, Віталій Куліков. Вони неодноразово приймали участь і досягали значних успіхів у шкільних олімпіадах. Після вступу до ДНУ вони з запалом почали брати участь у в студентських олімпіадах. В тому році вперше на Україні стали проводитися ACM-олімпіади, з‘явився вихід на міжнародний рівень, і міжвузівські студентські олімпіади почали активно розвиватись. В 2000 році весною переможці університетської олімпіади Сергій Хенкін, Андрій Дереза поїхали на всеукраїнский тур acm-олімпіади, де зайняли 4 місце в командному заліку, а Андрій Дереза – 1 місце в особистому заліку.
 
  • З 2002 року були введені проміжні регіональні тури олімпіади, перед фінальним всеукраїнським туром. На них змагаються команди з регіону (4 регіона по Україні – східний, південний, західний і центральний).
  • 2003 р. - наша команда (Олексій Гоцман, Дмитро Селін, Сергій Мусихін) зайняла 2 місце на регіональному турі в Донецьку и потрапила в першу десятку в фінальному турі у Вінниці.
  • 2004 р. - на регіональний тур від нашого університету потрапило 2 команди, які посіли 7 і 16 місце. Одна з них здобула пропуск до наступного туру. 
  • 2009 р. - 2 наші команди пройшли до фіналу Всеукраїнської олімпіади, яка за традицією проходила у Вінниці у вересні. Одна з команд отримала 3-й диплом.
  • 2010 р. - до фіналу Всеукраїнської олімпіади пройшла одна команда ДНУ.

Проведення олімпіад на базі факультету

Варто відзначити, що у 2009 році Університет отримав право приймати регіональний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування, а саме для Східного регіону. Олімпіада успішно проходить на базі нашого факультету, що демонструє не тільки гарну інтелектуальну підготовку, що дають наші викладачі, а й високий рівень проведення організаційної роботи заходів такого масштабу.

Дніпропетровські олімпіади з програмування

  • Факультет прикладної математики кожного року проводить 1-ий етап Всеукраїнської олімпіади з програмування для студентів усіх факультетів Дніпропетровського національного університету. Призери отримують цінні призи від спонсорів - відомих ІТ-компаній.
  • Сайт шкільних та вузівських олімпіад з програмування Дніпропетровської області: http://www.oi.dp.ua